Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest wtorek, 28 czerwca 2022 r. Imieniny: Florentyny, Ligii, Leona
 
Wersja Polska English Deutsch

Czerski Budżet Obywatelski. Losowanie i wyróżnienia dla aktywnych

We wtorek w Centrum Informacji Turystycznej odbyło się losowanie miejsc dla poszczególnych projektów na kartach do głosowania. Urzędników wspierali w tym podopieczni WTZ-u z Czerska.

 Rozlosowano miejsca dla poszczególnych projektów na kartach do głosowania. Dla każdego okręgu będzie odrębna karta, na której będzie można oddać tylko jeden głos spośród wszystkich projektów zgłoszonych w danym okręgu poprzez postawienie znaku „X” przy wybranym przedsięwzięciu. Wszystkie techniczne sprawy związane z Czerskim Budżetem Obywatelskim tłumaczył zebranym Zastępca Naczelnika Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Przemysław Bloch. Wyróżnienia za zrealizowane w tym roku wnioski oraz za złożenie kolejnych na 2020 rok wręczali Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Przytarski.

Okręg nr 1

Na poniższe projekty głosują mieszkańcy:

Miasto Czersk.

  1. Modernizacja oświetlenia ul. Gen. Maczka w Czersku.
  2. Utwardzenie ul. Kazimierza Wielkiego płytami YOMB.
  3. Utwardzenie płytami YOMB części ul. Okrężnej w Czersku – etap I.
  4. Budowa oświetlenia ulicznego w ulicach Jagodowej i Porzeczkowej w Czersku.
  5. Kontynuacja budowy drogi dojazdowej do Rodzinnego Ogrodu Działkowego
    im. “TULIPAN” w Czersku – dojazd od ul. Towarowej – etap II.
  6. Utwardzenie ulicy Marii Konopnickiej w Czersku płytami YOMB – ostatni etap.
  7. Utwardzenie płytami YOMB części ul. Okrężnej w Czersku – etap II.
  8. Wymiana ogrodzenia Cmentarza Honorowego przy ul. Dworcowej w Czersku.

Okręg n 2

Na poniższe projekty głosują mieszkańcy:

Sołectwo Gotelp, Sołectwo Lipki, Sołectwo Łąg, Sołectwo Łąg-Kolonia, Sołectwo Łubna, Sołectwo Malachin, Sołectwo Mokre, Sołectwo Odry, Sołectwo Wieck, Sołectwo Złotowo.

  1. Kontynuacja utwardzenia drogi gminnej płytami YOMB w Szałamajach.
  2. “Łęscy lekkoatleci” – wspieranie rozwoju sprawności fizycznej mieszkańców wsi Łąg poprzez budowę bieżni.
  3. Zagospodarowanie poddasza Szkoły Podstawowej w Odrach na świetlicę wiejską.
  4. Budowa placu zabaw w miejscowości Łubna.
  5. Doposażenie zaplecza kuchennego i sali wraz z montażem klimatyzacji w remizie
    OSP Złe Mięso.
  6. Wymiana ogrodzenia wokół świetlicy wiejskiej w Malachinie.
  7. Budowa wiaty rekreacyjnej przy remizie OSP we Wiecku.
  8. Ułożenie płyt YOMB na odcinku drogi z Mokrego w kierunku Rówek.
  9. Poprawa bezpieczeństwa na terenie miejscowości Gotelp – monitoring boiska sportowego oraz doposażenie OSP Gotelp.
  10. Zagospodarowanie Placu Rekreacyjnego w Złotowie przy ul. Złotowskiej – etap II.

Okręg nr 3

Na poniższe projekty głosują mieszkańcy:

Sołectwo Będźmierowice, Sołectwo Gutowiec, Sołectwo Klaskawa, Sołectwo Krzyż, Sołectwo Kurcze, Sołectwo Mosna, Sołectwo Rytel, Sołectwo Zapędowo.

  1. Budowa wiaty biesiadnej w miejscowości Zapędowo.
  2. Dywanik asfaltowy na odcinku drogi Zapora/Mylof – Duża Klonia.
  3. Zagospodarowanie działki dla celów rekreacyjno-wypoczynkowych w rejonie świetlicy wiejskiej w Krzyżu – etap II.
  4. Rozbudowa systemu nawadniania na boisku sportowym w Rytlu o boisko boczne.
  5. Wiata biesiadna przy grillu – Lokalne Centrum Kultury, Edukacji i Organizacji Pozarządowych w Będźmierowicach.
  6. Doposażenie placu zabaw w Mosnej.
  7. Utwardzenie drogi w Konewkach płytami YOMB.
  8. Utwardzenie ul. Krętej w Gutowcu płytami YOMB.
  9. Zakup agregatu prądotwórczego 50kW 63 KVA dla Ochotniczej Straży Pożarnej
    w Rytlu.
  10. Montaż klimatyzacji w świetlicy wiejskiej w Klaskawie oraz zakup sprzętu AGD.

Termin głosowania: 25.09.2019 r. – 09.10.2019 r.

Głosowanie elektroniczne poprzez profil zaufany ePUAP (link dostępny na stronie www.czersk.pl).

Miejsca wrzucania wypełnionych kart do urn:

  • Urząd Miejski w Czersku, ul. Kościuszki 27 (parter),
  • Ośrodek Kultury w Rytlu, ul. Ks. Kowalkowskiego 11,
  • Ośrodek Kultury w Łęgu, ul. Chojnicka 30.

W przypadku głosowania przez osoby małoletnie konieczna jest zgoda opiekuna prawnego na udział w głosowaniu.

Karty do głosowania będą dostępne od 25.09.2019 r.

Certyfikaty za CzBO 2018:

  1. Agata Adamczyk – wymiana części ogrodzenia i utwardzenie terenu w Mokrem.
  2. Elżbieta Baszanowska – miejsca rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców w Gotelpiu.
  3. Grzegorz Baszanowski – utwardzenie drogi Łubna – Budziska płytami YOMB.
  4. Zbigniew Bieliński – budowa siłowni zewnętrznej przy świetlicy wiejskiej w Krzyżu.
  5. Stanisław Czapiewski – utwardzenie płytami YOMB ul. Sportowej w Czersku.
  6. Barbara Fierek – zakup urządzeń do siłowni zewnętrznej w Starych Prusach, zazielenienie terenu przy placu zabaw w Starych Prusach, utwardzenie płytami YOMB drogi gminnej w Szałamajach.
  7. Zbigniew Gierszewski – stabilizacja drogi emulsją asfaltową w miejscowości Zapędowo.
  8. Jadwiga Główczak – urządzenie placu zabaw przy przedszkolu nr 1 w Czersku.
  9. Jacek Grzella – zakup krzewów dla Sołectwa Klaskawa, fitness club pod gołym niebem w Klaskawie.
  10. Mariusz Jażdżewski – budowa chodnika przy ul. Łosińskiej w Czersku.
  11. Zenon Konefka – nasadzenie drzew i krzewów na placu rekreacyjnym w Łukowie, utwardzenie płytami YOMB drogi gminnej w Złotowie, ul. Złotowska.
  12. Teresa Kropidłowska – modernizacja nawierzchni placu zabaw w Łęgu.
  13. Andrzej Kuchenbecker – zakup mebli do sali świetlicy w OSP Czersk.
  14. Zbigniew Krzoska – budowa siłowni zewnętrznej w Gutowcu.
  15. Joanna Morawska – zakup sprzętu multimedialnego do LCKEiOP w Będźmierowicach.
  16. Kamila Narloch – utwardzenie płytami YOMb ul. Szkolnej w Malachinie.  
  17. Teresa Smyk – budowa siłowni zewnętrznej w Parku Kaszubskim w Czersku.
  18. Elżbieta Sokołowska – plac zabaw przy przedszkolu nr 2 w Czersku.
  19. Stanisław Skuczyński – zakup wyposażenia świetlicy wiejskiej w Malachinie.
  20. Henryk Sumionka – zakup i montaż klimatyzacji oraz wentylacji do remizy OSP w Odrach.

Podziękowania za złożone wnioski projektów na CzBO 2020:

  1. Mirosława Bartosz.
  2. Zbigniew Berendt.
  3. Zbigniew Bieliński.
  4. Stanisław Czapiewski.
  5. Michał Drewczyński.
  6. Barbara Fierek.
  7. Agata Formella i Zuzanna Formella.
  8. Łukasz Formella.
  9. Jadwiga Główczak.
  10. Jacek Grzella
  11. Elżbieta Łangowska
  12. Mieczysław Janikowski
  13. Zdzisław Jarząbek
  14. Rafał Kiełpiński
  15. Zenon Konefka
  16. Zbigniew Krzoska
  17. Joanna Morawska
  18. Konarad Adam Połom
  19. Zbigniew Stanke
  20. Joanna Turzyńska
  21. Sylwia Turzyńska
  22. Janusz Tyrawski
  23. Piotr Witkowski
  24. Zbigniew Wojtala
  25. Sławomir Wozinski
  26. Magdalena Zembrzuska
  27. Paweł Żywicki