Urząd Miejski w Czersku
Czersk
Czersk
Czersk
Biuletyn Informacji Publicznej
Dzisiaj jest poniedziałek, 24 stycznia 2022 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
 
Wersja Polska English Deutsch

Finaliści Konkursu Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla z wizytą u Lecha Wałęsy

W czwartek, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbył się finał Konkursu Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla, zorganizowany przez Gminę Czersk pod honorowym patronatem Fundacji „Instytut Lecha Wałęsy”. W rywalizacji wzięło udział 19 uczniów z czterech gimnazjów działających na terenie naszej gminy.  Uczestnicy finału mieli okazję spotkania się i zadawania pytań Lechowi Wałęsie – Laureatowi Pokojowej Nagrody Nobla. Spotkanie przebiegło w serdecznej i miłej atmosferze, a Pan Prezydent Lech Wałęsa w ciekawy i typowy dla siebie sposób opowiadał o swojej walce o wolność i demokrację.  Przed spotkaniem z młodzieżą Lech Wałęsa przyjął w swoim gabinecie przedstawicieli Gminy Czersk: Burmistrza Czerska – Jolantę Fierek, Zastępcę Burmistrza – Grzegorza Klauzę i Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki – Piotra Knittera.

Uczniowie i ich opiekunowie zwiedzili także wystawy Europejskiego Centrum Solidarności, dzięki czemu poszerzyli swoją wiedzę na temat historii ruchu solidarnościowego w Polsce.

Finał konkursu składał się z dwóch etapów: pierwszego – testu pisemnego oraz drugiego – przedstawieniu przygotowanych przez finalistów prezentacji o wybranych laureatach Pokojowej Nagrody Nobla.

Efektem rywalizacji było wyłonienie trzech laureatów konkursu, którzy w nagrodę wyjadą wraz z opiekunami do Oslo, do Centrum Pokojowej Nagrody Nobla. Laureatami zostali:

I miejsce – Kamil Werachowski z Zespołu Szkół w Rytlu

II miejsce – Natalia Groth z Zespołu Szkół im. JP II w Czersku

III miejsce – Julia Fryca z Zespołu Szkół im. JP II w Czersku.

Nagrody zostały ufundowane przez Burmistrza Czerska oraz Fundację „Instytut Lecha Wałęsy”.

mat. UM CZERSK


This image requires an alt attribute.

This image requires an alt attribute.